БИТ ФЕСТ: КОНЦЕРТ НА КУД СТИВ НАУМОВ

БИТ ФЕСТ: КОНЦЕРТ НА КУД СТИВ НАУМОВ

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Во Концертната сала на НУ ЗМГ, во рамките на Битолското културно лето се одржа Концерт на Младинскиот и мешаниот хор при КУД Стив Наумов Битола. На програмата беа изведени дела од духовната музика, дела од македонски автори и современи преработки.