БИТ ФЕСТ: СВЕТСКИ ЏЕЗ ОРКЕСТАР

БИТ ФЕСТ: СВЕТСКИ ЏЕЗ ОРКЕСТАР

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Во Пациото на ЗМГ се одржа концерт на светскиот оркестар на Џејмс Џез (ЈМ JWO). Настапот на Бит Фест е дел од европската турнеја на Светскиот оркестар на џезот, во чии рамки млади музичари од 12 различни земји од 6 различни континенти ги посетуваат Македонија, Бугарија, Хрватска и Словенија предводени од меѓународно признатиот  американски тромбонист, композитор и просветител Луис Бонила.