БИТ ФЕСТ: „СИ – ДО“ ХИТОВИ НА ПЛОШТАДОТ МАГНОЛИЈА

БИТ ФЕСТ: „СИ – ДО“ ХИТОВИ НА ПЛОШТАДОТ МАГНОЛИЈА

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Како дел од програмата на Битолското културно лето „Бит Фест“,  најмладите имаа можност да се забавуваат со дел од најголемите музички хитови на Детскиот музички фестивал „СИ – ДО“. На концертната вечер на „СИ – ДО“ на Плоштадот Магнолија, настапија десет изведувачи, кои заедно со Кловнот Заги, направија прекрасна атмосфера, исполнета со многу публика, игра и песна.