БИТ ФЕСТ: 100% МАКЕДОНСКО

БИТ ФЕСТ: 100% МАКЕДОНСКО

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Како дел од програмата на Битолското културно лето, се одржа настанот „100% македонско“. Овој настан, на битолчани и гостите кои минуваа низ Широк Сокак, им овозможи вечер исполнета со македонска музика.