ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ЗА НАСТАНОТ „ОДИМЕ НАПРЕД“

ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ЗА НАСТАНОТ „ОДИМЕ НАПРЕД“

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Почитувани граѓани,

Се наоѓаме во исклучително значаен момент за Република Македонија, би рекла и историски. Македонија доби покана за членство во НАТО и датум за преговори за членство во ЕУ. Со ова, всушност Македонија добива шанса рамо до рамо, со многу моќни држави од Европа и од светот да преговара, разговара и да донесува одлуки од безбедносен и економски аспект и просперитет на своите граѓани.

Токму затоа, утревечер, сабота, во 21 часот, ќе имаме општонародна прослава во делот на Широк Сокак пред Центарот за култура, со што заедно ќе покажеме дека ќе одиме напред., со музиката на Дејан Декс, Фладер, Дуке Бојаџиев и Горан Кан заеднички да го прославиме овој голем успех.

Одиме напред – Македонија во НАТО и ЕУ!!!