ЗАВРШЕНА САНАЦИЈАТА НА ПАТОТ ВО СЕЛО ЦРНОБУКИ

ЗАВРШЕНА САНАЦИЈАТА НА ПАТОТ ВО СЕЛО ЦРНОБУКИ

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Состојбата која минатата седмица беше затекната во селото Црнобуки, денес е променета. Општина Битола ја заврши санацијата на улицата која води до Манастирот „Свети Атанасиј“. Активностите се реализирани во должина од 300 метри , а со тоа обезбедено е непречено движење на сите граѓани кои го посетуваат овој манастир.