ИЗЛОЖБА НА „МАЛ БИТОЛСКИ МОНМАРТР“

ИЗЛОЖБА НА „МАЛ БИТОЛСКИ МОНМАРТР“

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Во фоајето на Народниот театар Битола, беше отворена изложба на цртежи од детското ликовно студио „Мал битолски монмартр“, донирани на општина Битола. Настанот беше дел од четвртоноемвриската програма на општината.