ОПШТИНА БИТОЛА И ГРАДОТ ИЗМИР ЌЕ ЈА ПРОШИРУВААТ СОРАБОТКАТА

ОПШТИНА БИТОЛА И ГРАДОТ ИЗМИР ЌЕ ЈА ПРОШИРУВААТ СОРАБОТКАТА

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

После збратимувањето на Средното техничко училиште „Ѓорѓи Наумов од Битола со училиштето „Мави Текник“ од Турција, делегација од Турција, ја посети општина Битола, каде имаше работна средба со градоначалничката м-р Наташа Петровска. На средбата, се разговараше за проширување на соработката во делот на образованието и со други училишта, како и воспоставување на економска соработка помеѓу општина Битола и градот Измир од Турција.