САНАЦИЈА НА ПАТ ВО СЕЛО ЦРНОБУКИ

САНАЦИЈА НА ПАТ ВО СЕЛО ЦРНОБУКИ

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Каллив пат и тешка проодност до Манастирот Свети Атанасиј во селото Црнобуки. Таква беше состојбата во ова место до рано утринава, од кога Општина Битола во соработка со ЈП Нискоградба, започна со санација на патот во должина од 300 метри. Активностите предвидено е да завршат во текот на оваа седмица.