СЕ АСФАЛТИРА ИЗЛЕЗОТ БИТОЛА – ПРИЛЕП

СЕ АСФАЛТИРА ИЗЛЕЗОТ БИТОЛА – ПРИЛЕП

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Денес започна асфалтирањето на излезот Битола – Прилеп.  Градежните активности во овој дел започнаа пред еден месец на иницијатива на Општина Битола, а во соработка со Јавното претпријатие за државни патишта, „Македонија пат“ и ЈКП „Нискоградба“ од Битола.