СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НАТАША ПЕТРОВСКА СО ГРЧКИОТ КОНЗУЛ ВО БИТОЛА

СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НАТАША ПЕТРОВСКА СО ГРЧКИОТ КОНЗУЛ ВО БИТОЛА

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Градоначалничката на општина Битола, м-р Наташа Петровска, денес оствари работна средба со конзулот на Република Грција во Битола. На средбата со г-дин Николаос Каралекас, градоначалничката Петровска разговараше за повеќе прашања, особено на теми насочени кон интензивирање на понатамошната соработката, како и реализација на конкретни проекти, значајни за понатамошен напредок и соработка на општините од двете страни на границата.