СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА СО ГЕНЕРАЛНИОТ КОНЗУЛ НА БУГАРИЈА

СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЕТРОВСКА СО ГЕНЕРАЛНИОТ КОНЗУЛ НА БУГАРИЈА

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Градоначалничката на Битола, м-р Наташа Петровска, денес оствари средба со Генералниот конзул на Република Бугарија во Битола, г-дин Теодор Русинов. На средбата се разговараше за можностите за понатамошно унапредување и зајакнување на соработката помеѓу Општина Битола и Генералниот конзулат на Бугарија. Токму во оваа насока, градоначалничката Петровска планира зголемување на соработката и со другите конзуларните претставништва во Битола, особено нејзино зајакнување на економски и културен план.