СРЕДБА СО АКАДЕМСКА ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ИЗРАЕЛ

СРЕДБА СО АКАДЕМСКА ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ИЗРАЕЛ

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Градоначалничката на општина Битола, м-р Наташа Петровска, денес оствари средба со академска делегација од Универзитетот Bar Ilan од Израел. Нивниот престој на Универзитетот „Свети Климент Охридски“ е дел од Програмата ЕРАЗМУС +, а на денешната средба со градоначалничката Петровска, присуствуваа Проф. д-р Илиа Родов од катедрата за хебрејска уметност, Проф.Јаел Алеф – катедра за конзервација и Проф. д-р Шмуел Рефаел – Салти од Институтот за ладино, како и претставници од канцеларијата за меѓународна соработка при Универзитетот „Свети Климент Охридски“ – Битола.