СРЕДБА СО ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ТЕУТА АРИФИ

СРЕДБА СО ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ТЕУТА АРИФИ

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Градоначалничката на Општина Битола, м-р Наташа Петровска, денес оствари средба со градоначалничката на Тетово, Теута Арифи која заедно со претставници од својот кабинет, денес ја посети општината. На состанокот, на кој се разговараше за плановите за понатамошен развој и напредок на двете општини, присуствуваше и советникот од Советот на Општина Битола, Бурим Ќерими.