СРЕДБА СО ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ЕВРЕЈСКАТА ЗАЕДНИЦА

СРЕДБА СО ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ЕВРЕЈСКАТА ЗАЕДНИЦА

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Градоначалничката на Општина Битола, м-р Наташа Петровска, денес оствари средба со Претседателката на Еврејската заедница на Република Македонија, д-р Берта Романо-Николиќ и извршниот директор на Фондот на Холокаустот на Евреите од Македонија, Горан Садикаријо.