БИТ ФЕСТ 2011 – ВЕЛЕШКИОТ ТЕАТАР ЈОРДАН Х.К.ЏИНОТ

БИТ ФЕСТ 2011 – ВЕЛЕШКИОТ ТЕАТАР ЈОРДАН Х.К.ЏИНОТ

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Чувство, радост, верба, љубов, надеж, грев и чест.  Тоа се седум 7 највисоки морални категории претставени низ седумте круга – седум епизоди од по 12 минути кои ја сочинуваат целината на Театарската претстава ,,ММЕ…” од Дејан Дуковски во режија на Александар Ивановски.
Преставата се одигра во центарот з акултура-Битола.