ОБЕЛЕЖАН ЈУБИЛЕЈОТ 45 ГОДИНИ ОД ИЗЛЕГУВАЊЕТО НА БИТОЛСКИ ВЕСНИК

ОБЕЛЕЖАН ЈУБИЛЕЈОТ 45 ГОДИНИ ОД ИЗЛЕГУВАЊЕТО НА БИТОЛСКИ ВЕСНИК

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 

   По повод 45 години од излегувањето на Битолски весник, најстариот и единствен локален весник во Македонија, се одржа свечена академија на која беа доделени  две плакети. Првата плакета за Градоначалникот Талески за долгогодишната  соработка и афирмација на Битолски весник, а втората за единствениот жив член на првата редакција на весникот Димитар Димитровски Такец.
Градоначалникот Талески им го честита големиот јубилеј на вработените на Битолски весник и им посака сите заедно да го дочекаме 50 годишниот јубилеј, а дотогаш сите заедно да го одржуваме овој битолски бренд.