Последни вести


БЛАГОЈ СТЕФАНОВСКИ ЗАСАДИ СВОЕ ДРВО ВО АЛЕЈАТА НА ДОБИТНИЦИТЕ НА НАГРАДАТА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО ВО БИТОЛА

Благој Стефановски, кој ја доби наградата за животно дело на синоќешната свечена академија по повод 4 Ноември, заедно со градоначалничката...