Uncategorized

БИТОЛЧАНКИ ЌЕ ГИ БРАНАТ ДРЖАВНИТЕ БОИ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КУГЛАЊЕ ДО 18 ГОДИНИ

Непосредно пред заминувањето на Светското првенство во куглање за натпреварувачки до 18 години, кое викендов започнува во Словенија, градоначалничката Наташа...