Комисии Совет

Комисии Совет

 

Верификациона комисија

Претседател Бојан Бојкоски

Членови:

  1. Марта Ѓоргиевска
  2. Жанета Ангелевска
  3. Петар Николовски
  4. Елизабета Тодоровска

 

Комисија за финансии и буџет

Претседател: Габриела Илиевска

Членови:

  1. Марица Тодоровска
  2. Бојан Бојкоски
  3. Борче Корлевски
  4. Елизабета Тодоровска

 

Комисија за јавни и комунални дејности

Претседател: Бојан Бојкоски

Членови:

  1. Мирјана Захариевска-Ралевска
  2. Ѓорѓи Ѓорѓиевски
  3. Кире Климески
  4. Алмир Адемоски

 

Комисија за урбанизам и заштита на животната средина

Претседател: Ѓорѓи Ѓорѓиевски

Членови:

  1. Златко Лозановски
  2. Жаклина Наумовска
  3. Јасмина Буневска Талевска
  4. Гаврил Трајковски

 

Комисија за јавни дејности

Претседател: Марица Тодоровска

Членови:

  1. Златко Лозановски
  2. Иван Чулакоски
  3. Мерита Исмајловска
  4. Јасмина Буневска Талевска

 

Комисија за месна самоуправа

Претседател: Марко Јосифовски

Членови:

  1. Мирјана Захариевска-Ралевска
  2. Сашо Никовски
  3. Жаклина Наумовска
  4. Горан Велевски

 

Комисија за заштита на човековата средина

Претседател: Анета Ѓоргиевска

Членови:

  1. Марта Ѓоргиевска
  2. Иван Чулакоски
  3. Кире Климески
  4. Александар Димовски

 

Комисија за доделување на општински награди и признанија

Претседател: Ненси Лозанче

Членови:

  1. Елена Кромидаровска-Маховска
  2. Жанета Ангелевска
  3. Петар Николовски
  4. Алмир Адемоски

 

Комисија за статут и прописи

Претседател: Ѓорѓи Ѓорѓиевски

Членови:

  1. Златко Лозановски
  2. Алмир Адемоски
  3. Анастасија Трајковска
  4. Мирјана Захариевска-Ралевска

 

Комисија за еднакви можности меѓу жените и мажите

Претседател: Габриела Илиевска

Членови:

  1. Ѓорѓи Ѓорѓиевски
  2. Марица Тодоровска
  3. Жанета Ангелевска
  4. Борче Корлевски
  5. Мерита Исмајловска
  6. Елена Кромидаровска-Маховска

 

Комисија за вршење надзор на материјално – финансиското работење на Советот

Претседател: Марица Тодоровска

Членови:

  1. Златко Лозановски
  2. Елизабета Тодоровска
  3. Анастасија Трајковска
  4. Гаврил Трајковски

 

Комисија за евроинтеграции и меѓународна соработка

Претседател: Борче Корлевски

Членови:

  1. Марта Ѓоргиевска
  2. Ненси Лозанче
  3. Методија Илиевски
  4. Алмир Адемоски

 

Комисија за млади, спорт и рекреација

Претседател:  Зоран Петковски

Членови:

  1. Михајло Вангелов
  2. Марко Јосифовски
  3. Петар Николовски
  4. Борче Корлевски

 

Комисија за локален економски развој

Претседател: Лидија Павловска

Членови:

  1. Гаврил Трајковски
  2. Марко Јосифовски
  3. Зоран Ѓорѓиев
  4. Елизабета Тодоровска

 

Комисија за безбедност на Советот

Претседател: Јасмина Буневска Талевска

Членови:

  1. Жанета Ангелевска
  2. Горан Велевски
  3. Марко Јосифовски
  4. Петар Николовски

 

Комисија за правата на децата

Претседател: Елена Кромидаровска-Маховска

  1. Мерита Исмајловска
  2. Методија Илиевски
  3. Анета Ѓоргиевска
  4. Марта Ѓоргиевска
  5. Горан Велевски
  6. Михајло Вангелов

 

Комисија за подигање на спомен обележја

Претседател: Сашо Никовски

Членови:

  1. Марта Ѓоргиевска
  2. Кире Климески
  3. Иван Чулакоски
  4. Зоран Ѓорѓиев

 

Управен одбор на Фондот за Наградата „4. Ноември“:

Претседател: Габриела Илиевска

Членови:

  1. Бојан Бојкоски
  2. Марко Јосифовски
  3. Ненси Лозанче
  4. Зоран Петковски
  5. Жаклина Наумовска
  6. Методија Илиевски
  7. Зоран Ѓорѓиев
  8. Александар Димовски

 

Комисија за мандатни прашања, избори и именувања

Претседател: Ѓорѓи Ѓорѓиевски

Членови:

  1. Борче Корлевски
  2. Анета Ѓоргиевска
  3. Златко Лозановски
  4. Горан Велевски

 

Привремена комисија за туризам

Претседател: Бојан Бојкоски

Членови

  1. Марко Јосифовски
  2. Елена Маховска Кромидаровска
  3. Петар Николовски
  4. Иван Чулакоски