ПОЧЕТОК НА ЗИМСКАТА ПРИКАЗНА ВО ПОЛН СЈАЈ

ПОЧЕТОК НА ЗИМСКАТА ПРИКАЗНА ВО ПОЛН СЈАЈ

Синоќа на платото пред Офицерскиот дом се одржа првата вечер од Зимската приказна, која наиде на голем одзив кај битолчани.

Атмосферата се загреа со настапот на диџеите dj RICARDO, T- ZOBE , Acika DANNY– L, а кулминираше со настапот на битолската група Фолтин.

Иако синоќешните температури се спуштија под нулата, тоа не ги спречи битолчани да уживаат во музичката програма и да ја почувствуваат енергијата и магијата на предновогодишното празнување.

Битола започна да живее со својата Зимска приказна.