КОНЦЕРТ НА ВЛАДИМИР ЧЕТКАР

КОНЦЕРТ НА ВЛАДИМИР ЧЕТКАР

Љубителите на џез музиката уживаа во концертот на гитаристот Четкар кој пред битолчани настапи со својот европски квартет составен од Хју Вајт на клавијатури , Џонатан Харви на бас и Бено Сатлер на тапани.