Последни вести

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОЊАНОВСКИ И ДИРЕКТОРОТ СТЕПАНОВСКИ НА РАБОТЕН СОСТАНОК ЗА ПОНАТАМОШНАТА РАБОТА И НОВИТЕ ПРОЕКТИ НА ЈП КОМУНАЛЕЦ

Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски, денес го посети јавното претпријатие Комуналец, каде имаше работен состанок со новиот в.д директор...

ОТВОРЕН ДЕН НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТОНИ КОЊАНОВСКИ И РАКОВОДИТЕЛИТЕ ОД ОПШТИНА БИТОЛА

Општина Битола, покрај континуираната транспарентност и отвореноста за соработка со граѓаните, продолжува со квартално организирање на отворени денови на градоначалникот,...

ОПШТИНА БИТОЛА ВО СОРАБОТКА СО ТЕХНИЧКОТО УЧИЛИШТЕ „ЃОРЃИ НАУМОВ“ ПРОДОЛЖУВА СО НОВИ ИНВЕСТИЦИИ ВО УЧИЛИШТЕТО

Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски, денеска го посети Средното општинско техничко училиште ,,Ѓорѓи Наумов” од Битола, каде во изминатата...

 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.