Последни вести

ПОТПИШАНА ДЕКЛАРАЦИЈА ЗА ПОДОБРУВАЊЕ И УНАПРЕДУВАЊЕ НА ПОЛОЖБАТА НА ЖЕНСКОТО ПРЕТПРИЕМНИШТВО

Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски и претседателката на Советот, Габриела Илиевска, денес потпишаа декларација за подобрување и унапредување на...

СО ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ НА УЛИЦАТА ВЕРА ЦИРИВИРИ – ТРЕНА, ЛОКАЛНАТА САМОУПРАВА РАБОТИ НА 12 УЛИЦИ ОД ПРЕДВИДЕНИТЕ 23

Денес почнаа теренските активности на ул. „Вера Циривири – Трена“, со кои се предвидува рехабилитација на коловозот на оваа улица...

 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.