Последни вести

ОПШТИНАТА ЈА ПОДГОТВУВА НЕКОГАШНАТА ВЕТЕРИНАРНА СТАНИЦА ЗА ПРИФАТИЛИШТЕ ЗА БЕЗДОМНИ ЖИВОТНИ

Општина Битола, продолжува со заложбите за решавање на проблемот со бездомните животни. Откако неодамна беше завршена изработката на проектот од...

ГРАЃАНИТЕ, УРБАНИТЕ ЗАЕДНИЦИ, ЈАВНИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА И ПРИВАТНИОТ СЕКТОР ЗАЕДНО СО ОПШТИНАТА ВО ДЕНЕШНАТА АКЦИЈА „ГЕНЕРАЛКА ВИКЕНД“ ЗА ПОЧИСТА БИТОЛА

Со вклучување на граѓаните од урбаните заедници Ѓорѓи Наумов, Панде Кајзеро 1 и 2, Јонче Мурџевски, Елпида Караманди и Даме...

 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.